skacząca grupa chmurzan

Wiadomości z Chmury. Lipiec 2023

Co działo się w Szkole w Chmurze?

Kiedy zaczęłam podsumowywać to, co działo się u nas w ostatnim miesiącu, nie mogłam nadziwić się, ile w naszej szkolnej społeczności odbyło się spotkań! Wakacje dla wielu to czas, w którym o szkole trochę zapominamy. Nie u nas! Chmurzanie i Chmurzanki uczestniczyli w piknikach, warsztatach, a nawet organizowali własne.

W niedzielę, 2 lipca w Poznaniu, dzięki inicjatywie i gościnności Studia Osobliwości i naszej Chmurowej mamy Kasi Pawłowskiej, odbył się piknik integracyjny dla rodzin ze Szkoły Podstawowej w Chmurze ☁️ Młodzi Chmurzanie uczestniczyli w warsztatach z sensoplastyki, które poprowadziła Chmurowa nauczycielka Ania.

zajęcia z sensoplastyki

Odbyło się również niecodzienne przedstawienie! Chmurkową Scenę Letnią otworzyła uczennica – Marianna Jastrząb z 2 klasy Liceum w Chmurze. Cały pokaz miał formę interaktywną, a Marianna swoim działaniem aktywizowała młodą widownię.

przedstawienie szkoła w chmurze
Chmurkowa Scena Letnia otwarta!

Spotkanie w Tychach

Piknik połączony z warsztatami odbył się również na Śląsku ? Razem z Aster robiliśmy biżuterię! Zobaczcie, jakie cudne ozdoby nam wyszły!

Podczas spotkania odwiedził nas także Mateusz Pasek z Harcerskiego Klubu Gier Planszowych i Fabularnych z Chorzowa! Przyniósł planszówki, w które z przyjemnością graliśmy.

Warsztaty z tworzenia biżuterii

Krakowskie inicjatywy w Chmurze

Kraków dla uczniów Szkoły w Chmurze to ostatnio kolebka inicjatyw. W lipcu nasza liderka społeczności, Beata wspierała Justynę Horikosi w organizacji spotkania dla dzieci w Chmury. Justyna, mama Leszka – naszego ucznia, jako pół-japonka, chciała podzielić się z nami radością świętowania japońskiego, lipcowego Święta Gwiazd. „Tanabata” – bo o to święto chodzi – to inaczej Święto Spełniania Życzeń. W ludowej tradycji pisze się swoje prośby na kolorowych pasmach papieru i zawiesza na bambusie. Można powiedzieć, że powstaje wtedy taka japońska choinka, przyozdobiona ręcznie robionymi ozdobami. Okazów ze swojego bambusowego gaju użyczyła nam Asia Jabłońska, mama Maxa — ucznia Chmury. Cudownie było uczestniczyć w inicjatywie, która powstała dzięki współpracy kilku rodzin <3

święto spełniania życzeń w szkole w chmurze

Suwalski piknik Szkoły w Chmurze

Z południa Polski przenieśmy się na północ, do Suwałk, w których Dorota — Chmurowa mama —  wspólnie ze swoimi córkami zorganizowała piknik dla uczniów i rodziców. To pierwsza taka inicjatywa naszej społeczności w tym regionie ? Na pikniku było ponad 30 osób! Nawiązały się nowe znajomości, a chmurkowe pierniki upieczone przez Dorotę i jej córki zrobiły prawdziwą furorę!

Chmurowe pierniczki!

Spotkanie społeczności nad morzem

W lipcu zorganizowaliśmy super wydarzenie dla społeczności z Pomorza! W Gdyni, na Polance Redłowskiej, odbył się piknik integracyjny dla całej społeczności Chmury ☁️ Wiecie, że zapisało się na niego aż 165 osób?!

Oprócz swobodnej integracji i spędzania razem czasu uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach z tworzenia własnych slime’ów oraz wspólnie zrobić bransoletki i przypinki, które są już stałym, powtarzającym się elementem naszych spotkań ? Wiele osób robi je po to, aby później poznać innych Chmurzan w podróży, a nawet na spacerze wokół własnego osiedla.

Piknik Szkoły w Chmurze w Gdyni :)
Piknik w Gdyni 🙂

Warsztaty z linorytu w Rybniku

W pierwszy miesiąc kalendarzowych wakacji zwiedziliśmy chyba całą Polskę! W Rybniku odbyło się spotkanie licealistek i licealistów, podczas którego nasze Chmurzanki zorganizowały, aż dwa warsztaty. Szydełkowania uczyła nas uczennica Chmury Maja Łoś, a warsztaty z linorytu poprowadziła Maja Chrzanowska, która również jest naszą licealistką. Jak wspomina Beata, liderka społeczności, super jest obserwować, jak nawiązują się nowe relacje i przyjaźnie — społeczność Chmury powiększa się każdego dnia.

Warsztaty z linorytu, które poprowadziła uczennica Szkoły w Chmurze

Lekcje japońskiego w Szkole w Chmurze?

Wiem, jak wiele dzieje się w naszej społeczności każdego tygodnia. Ciężko byłoby zebrać wszystkie inicjatywy, ale chciałabym wspomnieć Wam jeszcze o jednej ? W lipcu rozpoczęliśmy cykl spotkań z językiem japońskim dla licealistów i licealistek Chmury w Krakowie! Na warsztatach uczymy się pisać pismem japońskim, które zaliczane jest do najtrudniejszych na świecie. Jednak, jak wiadomo, Chmurzanie trudności się nie boją, dlatego zapraszamy na kolejne spotkania, już w sierpniu.

Warsztaty z Dawidem Myśliwcem

Lipiec zakończyliśmy niezwykle kolorowo! W niedzielę nasi Chmurzanie i Chmurzanki bawiły się na kolorowych pokazach chemicznych Chemicz[Na] He[Ca] w Kawiarni „Cafe Heca” w Lublinie. Wyjątkowe warsztaty, specjalnie dla uczniów Szkoły w Chmurze, poprowadził Dawid Myśliwiec – doktor chemii, autor popularnonaukowego kanału na YouTube Naukowy Bełkot. Cóż tu dużo pisać, zobaczcie zdjęcia z wydarzenia!

Zdjęcie Chmurowy tata, Waldemar Szklarski

Ależ się działo, prawda? Aż nie mogę doczekać się naszej sierpniowej opowieści z Chmury. Do napisania! ?