Zerówka

Czy mogę zapisać dziecko do zerówki w edukacji domowej?

Według polskiego prawa roczne przygotowanie przedszkolne jest obowiązkowe, dlatego każdy 6-latek musi uczęszczać do „zerówki”. W tym celu możecie zapisać dziecko do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej albo uczyć się razem w domu. Ten rok zerowy ma pomóc maluchom w odkrywaniu własnych możliwości i poznaniu świata dookoła, umożliwić wszechstronny rozwój, przygotować do nauki czytania i pisania.

Jeżeli chcecie uczyć się w domu, formalnie musicie być zapisani do systemowego oddziału przedszkolnego i uzyskać zgodę na edukację domową. W Szkole w Chmurze mamy taki oddział! Wystarczy wypełnić formularz online i to właściwie Wasz jedyny obowiązek. Zapisanie dziecka do zerówki w Chmurze jest bezpłatne. Po rozpatrzeniu wniosku dostaniecie od nas decyzję o przyjęciu do zerówki wraz ze zgodą na edukację domową. Automatycznie stajecie  się częścią społeczności Szkoły w Chmurze, a to daje mnóstwo możliwości! Możecie tworzyć lokalne grupy edukacyjne w całej Polsce, dołączyć do grupy na Facebooku, wymieniać informacje i materiały, spędzać wspólnie czas i dzielić się doświadczeniami!

Jak wygląda zerówka w edukacji domowej?

Sami decydujecie, jak wygląda Wasz dzień: jak, gdzie, kiedy i z kim zdobywacie nową wiedzę. W zerówce nie udostępniamy pomocy edukacyjnych, ponieważ nie macie żadnych egzaminów do zdania. Z platformy edukacyjnej i Przestrzeni Rodzica skorzystacie dopiero w pierwszej klasie, a na razie możecie brać udział w warsztatach i wydarzeniach przeznaczonych specjalnie dla Was i waszych dzieci. Co tydzień wysyłamy maila z opisem i linkami do różnorodnych zajęć przygotowanych przez naszych warsztatowców. Legitymacja też wydawana jest dopiero w 1 klasie. Nie trzeba korzystać z podręczników, dlatego że na tym etapie nauka odbywa się głównie przez zabawę i samodzielne odkrywanie świata.

Dobrze wykorzystajcie ten rok zerowy, bo tu decyzja o tym, co będziecie robić i jak dużo świata poznacie, należy tylko do Was!

Jeżeli zechcecie rozpocząć z nami prawdziwą szkolną przygodę, to po ukończeniu zerówki musicie złożyć wniosek o przyjęcie do pierwszej klasy.