Organizacja roku szkolnego

Jak wygląda organizacja roku szkolnego w Szkole w Chmurze?

W Szkole w Chmurze, jak w każdej szkole panuje określony porządek roku szkolnego. Pomimo że nie ma u nas typowych lekcji, organizujemy spotkania inauguracyjne i wrześniowe festiwale, na których spotykamy się ze społecznością.

W edukacji domowej najważniejsze jest zdanie wszystkich egzaminów klasyfikacyjnych. To do nich dostosowujemy swój własny rytm roku szkolnego. Rozpoczynając od października, kończąc na maju, nasi uczniowie mają możliwość zaliczenia wszystkich przedmiotów. Ostatni dzień, w którym możliwe jest zdanie roku, w klasach 1-3 SP, 4-8 SP, 1-3 LO to 31 maja.

Inaczej może wyglądać rok szkolny licealisty, a inaczej dziecka w szkole podstawowej. To od Was zależy, jaki rytm roku szkolnego przyjmiecie w swoim domu. Swoboda w organizacji dni i zdecydowanie więcej czasu dla rodziny, to chyba jedne z największych plusów edukacji domowej.

Jeżeli zastanawiacie się, jak może wyglądać Wasz dzień na nauczaniu domowym, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga! Znajdziecie tam mnóstwo podpowiedzi, co wprowadzić do codziennej rutyny, aby z tej wolności mądrze korzystać!