Drzewo kompetencji

Dzięki drzewu uczniowie z klas 1-3 mogą na bieżąco śledzić swoje postępy – wiedzą, co już umieją, a co przed nimi. To pozwala im przejąć większą odpowiedzialność za swoją naukę i daje możliwość podejmowania bardziej świadomych decyzji.

Dziecko wybiera „liść” – kompetencję, którą chce zdobyć. Odpowiadają one zagadnieniom podstawy programowej dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Dziecko uczy się w dowolny sposób, również ze wsparciem rodziców lub rodzeństwa, a następnie potwierdza nabytą umiejętność, rozwiązując przygotowaną przez nas kartę kompetencji.

Zobacz, jak wyglądają
przykładowe karty kompetencji

Każdy uczeń klasy 1-3 zapisany do Szkoły w Chmurze otrzyma planszę z Drzewem i naklejki liści, a rodzice dostaną dostęp do platformy online z kartami kompetencji do druku.