O swoich doświadczeniach mówią młoda badaczka kosmosu Maria Wicher, aktor Tymek Gliszczyński oraz ekipa Centrum Spotkań Szkoły w Chmurze.
Wraz z nadejściem wiosny Szkoła w Chmurze uruchamia wstępne zapisy na rok szkolny 2025/2026.
Nie musisz iść na wagary, żeby patrzeć w gwiazdy!
Marysia Wicher ma zaledwie 15 lat i wiele astronomicznych odkryć na koncie.
– Nauka w Szkole w Chmurze, w której jestem od klasy 7. daje mi prawdziwą wolność i prawo wyboru. Samodzielnie odkryłam ponad 100 asteroid o statusie Provisional i ok. 2 tys. o statusie preliminary. Do swoich szczególnych sukcesów zaliczam także odkrycie obiektu transneptunowego – podkreśla Marysia.
Marysia bierze udział w programie IASC pod patronatem NASA. Jest członkinią Teamu Planetarium Śląskie oraz PTMA Warszawa. Wraz ze swoimi koleżankami i kolegami dokonała m. in. detekcji promieniowania kosmicznego współpracując z IFJ PAN w Krakowie.

Nie musisz iść na wagary, żeby mieć czas na casting!
Tymek Gliszczyński to najmłodszy prowadzący Pytanie na Śniadanie. Jego największą pasją jest aktorstwo. Ze Szczecinka przeprowadził się do Warszawy. Dzięki elastycznemu modelowi edukacji ma czas na nagrania, castingi, zdjęcia do filmów czy zajęcia teatralne. W Szkole w Chmurze odkrył także swoją kolejną pasję – żonglowanie.
Nie musisz iść na wagary, żeby mieć czas dla znajomych!
Szkoła w Chmurze promuje także swoje Centrum Spotkań i Centrum Robotyki. To tutaj spotykają się uczennice i uczniowie. Tutaj biorą udział w warsztatach i konsultacjach. Tutaj też zdają egzaminy klasyfikacyjne. Jest to też fantastyczna przestrzeń, w której można się spotkać ze znajomymi, pograć w gry czy poczytać książkę. Centrum Robotyki to największe laboratorium tego typu w Polsce, w którym uczniowie Szkoły w Chmurze rozwijają swoje kompetencje cyfrowe.

Jak zapisać się do Szkoły w Chmurze?
Wraz z nadejściem wiosny Szkoła w Chmurze rozpoczyna zapisy na listę osób zainteresowanych rekrutacją na rok szkolny 2025/2026. Ci, którzy wypełnią formularz będą mieć pierwszeństwo udziału w otwartej rekrutacji.
Szkoła w Chmurze to idealne miejsce dla uczniów, którzy chcą wziąć pełną odpowiedzialność za swoją edukację, rozwijać swoje pasje oraz zdobywać kompetencje potrzebne w XXI wieku. W tym modelu uczą się dzieci i młodzież na poziomie Szkoły Podstawowej oraz Liceum. Obecnie jest ich ponad 30 tysięcy. Szkoła w Chmurze ma już także blisko 9 tys. absolwentów. Co znajdują w Szkole w Chmurze? Przede wszystkim czas dla siebie. Szkoła w Chmurze to innowacyjny model edukacji, który zapewnia elastyczne podejście do nauki. Umożliwia uczniom samodzielne planowanie swojego dnia oraz rozwijanie swoich zainteresowań. Zapewnia także wsparcie nauczycieli, warsztatowców i psychologów.
Dodaj komentarz