Olimpiady

Uczniowie Liceum w Chmurze mogą brać udział w różnych konkursach i olimpiadach ogólnopolskich, a także kuratoryjnych, ale organizowanych tylko przez kuratorium mazowieckie, śląskie i wielkopolskie. Co za tym idzie, etapy szkolne odbywają się w Katowicach, Poznaniu lub w Warszawie — mieście, do którego zapisany jest uczeń/uczennica.

Jakie są warunki wzięcia udziału w konkursach i olimpiadach?

Warunkiem wzięcia udziału w dowolnym konkursie jest wypełnienie formularza znajdującego się w Przestrzeni Rodzica. My zapoznajemy się z regulaminem i zgłaszamy szkołę. Istotne jest poinformowanie nas o wydarzeniu na tyle wcześnie, żebyśmy zdążyli dopełnić wymaganych regulaminem terminów i formalności oraz powiadomić uczestników o kolejnych krokach.

Przed zgłoszeniem się do konkursu, pomyślcie, czy na pewno weźmiecie w nim udział. To bardzo ważne ze względów organizacyjnych. Waszą decyzję przekażcie nam co najmniej 10 dni roboczych przed zakończeniem zapisów na konkurs. Zgłoszenia, które dotrą do nas po tym terminie, nie będą brane pod uwagę. Rozumiemy, że może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, ale zadbajmy razem, żeby Wasze przygotowanie i nasza organizacja, dały dobre wyniki.

Szkoła w Chmurze zapewnia nauczycieli opiekujących się uczestnikami konkursów, jeśli jest to wymagane w regulaminie. Wypełniając formularz, zaznaczcie, że taki opiekun będzie potrzebny. Kontakt do niego / niej podamy Wam mailowo, po zweryfikowaniu zgłoszenia. Wszystkie pytania związane z konkursami i olimpiadami można przesyłać na adres [email protected]