Gdzie szukać wsparcia będąc na edukacji domowej?

Staraliśmy się, aby nasz blog dał Wam komfort w pierwszych tygodniach edukacji domowej. Z doświadczenia widzimy, jak istotne są początki odszkolniania. W innych artykułach znajdziecie informacje o tym, czym jest edukacja domowa, jak może wyglądać Wasz dzień oraz gdzie znaleźć pomoce edukacyjne. Pamiętajcie, że pewne rzeczy potrzebują czasu i jeśli, jako rodzina nie do końca potraficie odzwyczaić się od standardowego systemu nauczania, jest jeszcze kilka sposobów, które mogą Wam pomóc.

Grupa „Szkoła w Chmurze — Społeczność”

Stworzyliśmy wiele grup na Facebooku. Jedną z nich (i zarazem największą) jest grupa społeczności naszej szkoły. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji na temat rekrutacji tego, co słychać w naszej szkole oraz poznacie innych Chmurzan. Co ważne, do tej konkretnej grupy może dołączyć każdy, zarówno osoba zapisana do szkoły, jak i nasz sympatyk (bądź nie). Są tam rodzice, uczniowie i pedagodzy. Wierzymy w siłę naszej społeczności i zachęcamy do korzystania z niej.

Jeśli wolicie poruszać się w miejscu, do którego dostęp mają tylko wybrani — mamy grupy dla każdej klasy, województwa, czy grupę tylko dla chmurowych rodziców. To tam usłyszycie, jako pierwsi o nowinkach ze szkoły, naszych planach i rzeczach, które chcemy przez dłuższy czas zachować tylko dla społeczności.

Co znajdziecie na chmurowych grupach?

Na oficjalnych grupach Szkoły w Chmurze zamieszczamy informacje i ogłoszenia np. dotyczące rekrutacji do szkoły. Znajdziecie tam posty ze zdjęciami z chmurowych wydarzeń (może nawet odnajdziecie na nich siebie!), czy przydatne pomoce edukacyjne, które publikują nasi nauczyciele i nauczycielki.
Zdecydowanie wielką zaletą grup jest także to, że posty dodają inne osoby ze społeczności, nie tylko Chmura. Rodzice dzielą się doświadczeniami, umawiają spotkania, a nawet wymieniają się podręcznikami!

Grupy Szkoły w Chmurze znajdziecie na Facebooku.

Spotkania na żywo

System Aniołów

Uruchomiliśmy specjalny system wsparcia, gdzie nowe Rodziny w edukacji domowej są połączone z Rodzinami mającymi już w niej doświadczenie. Dzięki temu możecie nawiązać nowe znajomości z osobami o bardzo podobnym doświadczeniu, a i Wasze dzieci mogą zyskać przyjaciół, którzy też są w ED. Staramy się, aby grupki były lokalnie i wiekowo dopasowane, więc z powodzeniem możecie spotkać się w realu.

Centra Spotkań

Jako szkoła pragniemy dać Wam jak najwięcej możliwości poznania innych osób w społeczności. Dlatego powołaliśmy projekt lokalnych „centrów spotkań”. O tym, czym są nasze Centra, przeczytasz więcej w tej zakładce. Pokrótce, to przestrzenie do nauki, warsztatów czy egzaminów stacjonarnych, z których możecie bezpłatnie korzystać i spotkać się z innymi Chmurzanami. Czasem jest to szkolny domek z poduszek, w którym dzieci mogą poczuć się bezpiecznie. Innym razem scena zaciekłej dyskusji na tematy nie tylko edukacyjne. Centrum Spotkań najlepiej chyba opisać, jako miejsce, do którego każdy może dołożyć coś od siebie oraz wziąć tyle, ile potrzebuje.

Zachęcamy Was do przychodzenia, nawet wtedy, kiedy nie ma zaplanowanego wydarzenia. W Centrum Spotkań codziennie możecie kogoś poznać!

Konsultacje w Szkole w Chmurze

Prowadzimy różnorakie spotkania wspierające, zarówno edukacyjne, jak i psychologiczne. Na platformie znajdziecie kalendarz z wydarzeniami, a także możliwość zapisania się na spotkanie z psycholożką. Oto co należy zrobić, jeśli potrzebujecie którejś z tych form pomocy.

Konsultacje przedmiotowe

Jeśli Wasz problem jest ściśle „merytoryczny” możecie przyjść na konsultacje z nauczycielem. Zapraszamy zarówno uczniów, którzy chcą zadać pytanie, jak i rodziców, którzy mają problem z wytłumaczeniem zagadnienia swojemu dziecku.

Konsultacje psychologiczne

Punkt, który będziemy jeszcze niejednokrotnie rozwijać na blogu. Konsultacje psychologiczne — czyli bezpłatne spotkania z psycholożkami w naszej szkole. Odkąd uruchomialiśmy projekt, nasze terapeutki pomogły setkom rodzin. Oferujemy wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych, problemach szkolnych, czy problemach epizodycznych.

Na konsultacje zapisujecie się przez platformę edukacyjną. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice.

Potrzebuję, dam wsparcie

No i najważniejsze. Jeśli czujecie, że potrzebujecie pomocy, nie bójcie się o nią poprosić. To nie jest słabość, to dowód Waszej wielkie odwagi.

,