Zhakuj egzaminy z chmurą, zdjęcia grupowe uczestników.

Fotorelacja ze „Zhakuj egzaminy z Chmurą”

Zhakuj Egzaminy z Chmurzą to projekt, do którego zaprosiliśmy znanych edukatorów. Skupiliśmy się na podstawowych przedmiotach realizowanych podczas egzaminów ósmoklasisty oraz matur, czyli języku polskim i matematyce. Aby zapewnić naszym uczniom jeszcze więcej wsparcia, postanowiliśmy dołączyć do tego zestawu warsztaty rozwojowo-motywacyjne. Zastanawiacie się, kogo Chmurzanie mieli okazję posłuchać?

Zhakuj egzaminy z Chmurą, warsztaty z matematyki. Nauczycielka odpowiada na pytania uczniów.

Matematyka

Była z nami Barbara Dubiecka-Kruk — nauczycielka matematyki, autorka i współautorka: programów nauczania, podręczników do matematyki czy publikacji metodycznych. Jako ekspertka oświatowa omawiała zagadnienia matematyczne. Krzysztof Chojecki, pomysłodawca i współtwórca darmowego projektu edukacyjnego Pi-stacja Matematyka, opowiadał m.in. o tym, jakie są typowe zadania egzaminacyjne i jak korzystać z tablic matematycznych.

Zhakuj egzaminy z Chmurą. Uczniowie słuchają wykładu.

Język polski

Grupa edukacyjna Najchętniej, w skład której wchodzą: Zuzanna Wiśnicka-Tomalak, Elżbieta Lewak, Marlena Wilczak i Jan Podniesiński. Podczas wykładów interaktywnych omawiali technikalia egzaminacyjne i uczyli, jak konstruować wypowiedzi pisemne. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak konstruować argumenty oraz całą rozprawkę.

Zhakuj egzaminy z Chmurą. Rozmowy przy stole.

Rozwój i motywacja

Łukasz Szeliga — tutor, edukator i trener z doświadczeniem pracy z przedstawicielami przeszło 60 państw. Poza edukacją zajmuje się wspieraniem organizacji w zakresie strategii komunikacji w mediach cyfrowych i pracy kreatywnej. Jako tutor rozwija kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży, a także wspiera w podnoszeniu samoświadomości i budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości, co było tematem jego warsztatów.

Zhakuj egzaminy z chmurą. Przyjaciółki śmieją się

Podczas spotkań uczniowie i uczennice mieli okazję uporządkować swoją wiedzę o egzaminach. Dowiedzieli się, jakie obowiązują na nich wymagania, jak wygląda formularz, który będą wypełniać, i jak podzielony jest arkusz. Wspólnie stworzyliśmy listy strategicznych działań, które pomogły im bardziej świadomie i z mniejszym poczuciem niepokoju przystąpić do edukacyjnego wyzwania.

Jednak „Zhakuj” niosło ze sobą jeszcze jedno przesłanie. Nasi Chmurzanie spotkali się i poznali osoby w swoim wieku. Niektórzy zobaczyli się po raz pierwszy na żywo! Całe wydarzenie ze zwykłych warsztatów, przeobraziło się w przyjacielski zjazd. I to jest właśnie najlepsza edukacja!