Rodzinny festiwal szkoły w chmurze w Warszawie.

Festiwal w Warszawie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

11 września, na Osiedlu Jazdów w Warszawie odbył się Rodzinny Festiwal! Wydarzenie było świetną okazją, żeby się spotkać, poznać nowe osoby i opowiedzieć o wakacyjnych przygodach starym przyjaciołom. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wspólnie spędzić czas i bardzo doceniamy, że  zaangażowaliście się w wydarzenie. Mieliśmy wspaniałych wolontariuszy, którzy mistrzowsko ogarnęli ogromny teren festiwalu. Dzięki naszej ekipie zadziały się nie tylko warsztaty, ale także spotkania otwarte dla Rodziców, czy wspólny krąg. Warszawski festiwal był jednym z trzech festiwali organizowanych przez Szkołę w Chmurze, pozostałe odbyły się w Katowicach i Poznaniu.

Strefa Spotkania, czyli sesja Q&A Szkoły w Chmurze

Sesja pytań i odpowiedzi z wicedyrektorkami
Sesja Q&A, fot. Kamil Bińkowski

Początek roku szkolnego rodzi wiele pytań, na które odpowiedź mogliście uzyskać w Strefie Spotkania. Podczas sesji Q&A każdy mógł zadać pytanie naszym wicedyrektorkom. Natalia i Emilia z wielką dokładnością opowiadały o egzaminach, zasadach, czy formalnościach, o których należy pamiętać w trakcie roku szkolnego. Nie zabrakło również rozmowy o codzienności w edukacji domowej.

Strefa wymiany rzeczy i myśli

Strefa wymiany, czyli wspólnotowość Szkoły w Chmurze
Strefa wymiany, fot. Kamil Bińkowski

Kolejny przystanek na mapie warszawskiego festiwalu — strefa wymiany. Było to niezwykłe miejsce o charakterze wspólnotowym, w którym mogliśmy dać drugie życie rzeczom, ale nie tylko! Na niewielkiej przestrzeni odbywała się również wymiana myśli. Rozmowy zaczynały się od rzeczy, takich jak podręczniki, a kończyły na marzeniach i przyszłych planach.

Strefa warsztatów dla tych młodszych oraz starszych

Festiwal Szkoły w Chmurze w Warszawie
Chmurowe warsztaty ilustracyjne, fot. Kamil Bińkowski

W trakcie Rodzinnego Festiwalu działo się mnóstwo ciekawych aktywności! Uczennice, uczniowie, a nawet Rodzice zorganizowali warsztaty, podczas których zrobiliśmy bransoletki, wykonaliśmy własną, chmurową przypinkę i eko-torbę. Stworzyliśmy instalację artystyczną – wielki obraz, na którym chmurowa mama zorganizowała rysowanie karykatur (cieszyło się niemałym zainteresowaniem!). Odbyły się warsztaty o dobrych nawykach, artystyczne i muzyczne, bębniarskie, a dla młodszych uczestników warsztaty anglojęzyczne!

Warsztaty z robienia bransoletek, fot. Kamil Bińkowski
Rysowanie karykatur
Chmurowa mama rysowała karykatury! Atrakcja cieszyła się niesamowitą popularnością wśród uczestników 🙂 Fot. Kamil Bińkowski
Chwila relaksu, fot. Kamil Bińkowski

Krąg wdzięczności, nasza chmurowa tradycja

Rodzinny Festiwal Szkoły w Chmurze zwieńczył Krąg wdzięczności. Tradycja, którą kultywujemy podczas wielu naszych spotkań, nie tylko tych dużych, jak festiwal, ale również mniejszych wyjazdach i integracjach. Cenimy sobie te spotkania. Rozmowy, do których siadamy, jak równy z równym.

Basia i Mariusz rozpoczynają Krąg Wdzięczności, fot. Kamil Bińkowski

W naszej codzienności każdy ma swoją rolę. Podczas kręgu możemy odstawić ją na bok. Być tu i teraz. Poznawać się bardziej, być bliżej siebie. Nasze rozmowy budzą łzy smutku i radości. Czasem się śmiejemy. Innym razem opowiadamy o marzeniach i planach, które dzieją się w naszej społeczności. A jeszcze innym razem, wspólnie wymyślamy inicjatywy i działania, które mogą umocnić całą naszą Szkołę w Chmurze.

Krąg wdzięczności, fot. Piotr Woźniakiewicz

Taki właśnie był nasz Festiwal. Każdy mógł robić to, co lubi najbardziej. Bez pośpiechu, w towarzystwie osób, które podzielają nasze poglądy czy zainteresowania.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność 💙

Chmurowi wolontariusze i osoby z zespołu! Fot. Piotr Woźniakiewicz