Wiadomości z Chmury. Sierpień 2023

Sierpniowe krakowskie inicjatywy

Na początku sierpnia w ogrodzie społecznym w Krakowie odbyła się wymiana garażowa, którą zorganizowali licealiści i licealistki Chmury. Wymieniali się książkami, ubraniami, pysznymi cynamonkami, a nawet rękodziełami przygotowanym przez licealistów. Był też czas na wspólne tworzenie biżuterii oraz projektowania przypinek.

Z kolei Maja, uczennica Chmury założyła klub czytelniczy. Tak zachęcała do dołączenia: Hej! Serdecznie zapraszamy na nasz profil i zapoznanie się z zamysłem klubu czytelniczego. Klub polega na comiesięcznych spotkaniach, na których dyskutujemy o książce, która jest wybrana 15. dnia miesiąca, są to książki autorstwa kobiet. Do klubu może dołączyć każdy, niezależnie od wieku, płci i czy jest z Chmury czy nie! Zapraszamy wszystkich Chmurzan do przyłączenia się. Jeśli jesteście zainteresowani odsyłamy na konto na Instagramie @difficultwomenbookclub_krakowMamy nadzieje, że Was to zaciekawi i już niedługo się spotkamy!

Było też coś dla dorosłej społeczności – odbyły się pierwsze warsztaty dla rodziców i pracowników Chmury. Spotkanie odbyło się w siedzibie SalamLab. Na początek poszły rozmowy o empatii i wielokulturowości.

Nie zabrakło także atrakcji familijnych. Beata Górniak – nauczycielka biologii poprowadziła rodzinne warsztaty w Parku Lotników w Krakowie. Było super – Beata przekazała mnóstwo informacji o jeżach, było wspólne budowanie dla nich domków, a wszystko to w towarzystwie pysznych ciasteczek przygotowanych przez prowadzącą. Wszyscy byli zgodni, że najważniejsze było to, że po raz kolejny spotkali się razem.

Muzyczne spotkania w Rzeszowie

Z kolei w Rzeszowie odbyło się pierwsze, historyczne spotkanie muzyczne. Ogromnie zdolni uczniowie: Szymon i Wiktoria grali na gitarach, Oliwia na akordeonie, Julka na ukulele, a Zosia wystąpiła jako wokalistka. Ta grupa wrażliwych młodych ludzi, z ogromną dojrzałością muzyczną, stwierdziła, że najważniejsze jest to, żeby się dobrze poznać, nawiązać relacje, a muzyka wtedy sama do nich przyjdzie.
Nie mniej szukają jeszcze perkusisty, skrzypków, wokali i pianina 🙂 Chcecie posłuchać wokalu Zosi Hajduk kliknijcie TU możecie też zajrzeć na jej Instagrama: @lonelycherry_tree
A występ Oliwii Jasińskiej, akordeonistki, która uczestniczyła w międzynarodowych konkursach zobaczycie TU.

Warsztatowe Pomorze

Z kolei na północy, a dokładniej w Gdańsku odbyło się spotkanie integracyjne dla społeczności LO. Oprócz swobodnej i przyjemnej integracji uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Chmurkowych Rodziców. Pierwsze z warsztatów dotyczyły świadomych wyborów drogi zawodowej oraz studiów, a na drugich uczestnicy uczyli się, jak zrobić filcowane mydełka. Frekwencja była tak duża, że aby każdy mógł skorzystać z warsztatów, były ich po dwie tury! Mimo sezonu wakacyjnego, na spotkaniu było około 50 uczniów LO. Pomysłodawczynią tej inicjatywy była Hania Piwowarska. Warsztaty nie odbyłyby się bez gościnności Domu Sąsiedzkiego w Pałacu.

Inspirujący Śląsk

Na Śląsku, a dokładnie w Katowicach, Ola Domagała-Niemiec poprowadziła szkolenie dla licealistów „Prowadź, inspiruj zmieniaj”.

Z kolei w Cieszynie z inicjatywy rodziców i uczniów powstaje miejsce spotkań dla licealistów w Starym Młynie ze wsparciem Krytyki Politycznej!
29 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem Spotkajmy się w Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym. Wydarzenie zorganizowały Noemi, Asia, Zosia, Grażyna i Basia – czyli Fundacja Open-mindED. Spotkanie miało charakter pikniku. Dla wszystkich chętnych i zainteresowanych odbyły się warsztaty kreatywne, językowe (angielskie i hiszpańskie) oraz zabawne gry integracyjne.

Na koniec wszyscy wyruszyli na krótki spacer Cieszyńską Wenecją, gdzie powstaje przestrzeń i miejsce spotkań dla Młodzieży z ED (i nie tylko).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *