Wiadomości z Chmury. Czerwiec 2023

Marzena, Tatiana, Beata i Maciek — liderzy społeczności, zorganizowali i zaopiekowali 37 wydarzeń w 10 województwach! Przejechali 5660 kilometrów! To tak jakby przejechać z Paryża do Dakaru ?

warsztaty zrównoważona moda
Warsztaty nt. wpływu mody i konsumpcjonizmu na zmiany klimatyczne

A rozpoczęliśmy ze świetnymi i bardzo otwierającymi spojrzenie na świat warsztatami. W Dzień dziecka nasi Chmurzanie otrzymali super prezent — poszerzali swoją wiedzę i świadomość tego, jak działa świat mody. W Krakowie braliśmy udział w się warsztatach nt. wpływu mody i konsumpcjonizmu na zmiany klimatyczne. Poprowadziła je Katarzyna Zajączkowska — aktywiska, twórczyni podcastu i książki „Odpowiedzialna moda”, którą nasza Szkoła dostała z dedykacją i autografem.

W Lublinie spotkaliśmy się z osobami z 7 miast! Lublina, Chełma, Dęblina, Świdnika, Puław, Biłgoraja i Lubartowa! Zrobiliśmy krąg, w którym każdy opowiadał o sobie i swoich zainteresowaniach. Były to bardzo zbliżające chwile.

Marzena, lokalna liderka z Chmurzanami w Lublinie

Nasi licealiści mieli okazję brać udział w szkoleniu „Lepiej razem! Jak współpracować, by odpowiedzialnie pomagać”. Razem z nimi odwiedziliśmy punkt pomocowy dla rodzin uchodźczych, gdzie dowiedzieliśmy się, jak takie miejsce funkcjonuje. Poznaliśmy dużo możliwości jak możemy się zaangażować w działania pomocowe w ramach wolontariatu

Szkolenie w Salam Lab

14 czerwca w Katowicach odbył się piknik, podczas którego braliśmy udział w warsztatach o dzikich pszczołach prowadzonych przez Justynę Kierat – biolożkę i ilustratorkę. Rozmawialiśmy o mnogości gatunków pszczół w Polsce, a sporą część zajęć zajął nam spacer, w trakcie którego pszczoły oglądaliśmy z bliska.

Warsztaty o dzikich zapylaczach

Piknik odbył się także w Rzeszowie! Było prawie 100 osób z całego województwa. Uczyliśmy się robić bransoletki i przypinki do plecaków, a uczniowie otrzymali świadectwa wdzięczności! <3

Rzeszowski piknik

Przeskoczymy teraz dla odmiany na drugi koniec Polski? ? W Poznaniu odbyły się warsztaty z plecenia makramy, w których uczestniczyli uczniowie z klas 6-8 SP i LO. Zajęcia poprowadziła nasza chmurowa nauczycielka Patrycja!

Takie piękne makramy robiliśmy!

A w Koszalinie miało miejsce wyczekiwane pierwsze integracyjne spotkanie społeczności Chmury! Młodzież miała okazję do integracji, a rodzice poznania innych opiekunów. To była u dana impreza przy gitarze i wielu pysznych przekąskach. O wydarzenie zadbali członkowie naszego chmurowego zespołu Ewa i Wojtek. Dziękujemy!

Ekipa z Koszalina

Mamy też wieści z Niziny Północnopodlaskiej! W Białymstoku bawiliśmy się na jednym z wielu pikników, świętowaliśmy zakończenie roku i po prostu fajnie spędzaliśmy czas razem.

Fot. Weronika Łukaszewicz

Jak widzicie, sporo się działa. A to przecież nie wszystko! Nasze poczynania możecie na bieżąco śledzić na kanałach społecznościowych: Instagramie, Facebooku czy Grupach lokalnych.

Do usłyszenia za miesiąc!