Warsztaty, spotkania, festiwale, szkolenia, wykłady, spacery… długo można wymieniać działania organizowane przez Chmurzan zarówno w realu, jak i online. Dzięki aplikacji Szkoły w Chmurze, członkowie naszej społeczności mają możliwość nie tylko być ze sobą w kontakcie, ale też brać udział w mnóstwie wydarzeń, które odbywają się w wielu miejscach w Polsce! Każdy ma szansę wybrać to najbliżej swojego domu oraz takie, które najbardziej go interesuje. Joga w parku? Zapraszamy! Jak pokonać trudności na początku nowego roku szkolnego? Warsztat dokładnie na ten temat!
Aplikacja łączy ludzi. Poznasz nowych znajomych
Nasza aplikacja daje też możliwość poznawania osób z okolicy, a także z innych miast. Kolegów, koleżanek, znajomych, a może nawet przyjaciół na resztę życia? Iga Hebda, Ida Nowakowska i Daniela Wlizło opowiedziały nam, co zyskały dzięki korzystaniu z aplikacji.
Iga przeniosła się do Szkoły w Chmurze w trakcie trwania roku szkolnego. Chciała poznać kolegów i koleżanki z chmurowej społeczności.
Zanim odważyłam się pójść na pierwsze spotkanie stacjonarne, to uczestniczyłam w wykładzie online, który dotyczył wymiany uczniowskiej do Stanów Zjednoczonych – opowiada Iga. – Niezwykle fascynują mnie wykłady online z Markiem Pilasem o historii i ciągle chętnie w nich uczestniczę. W końcu zapisałam się na stacjonarne spotkania w Katowicach, które odbywają się raz w tygodniu.
Daniela, która nie mieszka w dużym mieście, mówi, że dzięki aplikacji mogła zintegrować się ze społecznością wrocławską.
Mogę poznawać nowe osoby i zapełnić wolny czas, bo ilość wydarzeń i ich różnorodność jest bardzo duża. Brałam udział w warsztatach teatralnych, spotkaniach integracyjnych i zajęciach ze scrapbookingu. Poznałam nowe osoby i do teraz utrzymujemy kontakt. W aplikacji sprawdzam dokładnie miejsce i godzinę trwania interesującego mnie wydarzenia, aby wiedzieć, czy będę mogła dojechać pociągiem, a potem wrócić do domu.
Ida: Jestem częścią społeczności
Dziewczyny mówią, że poczuły, że są częścią chmurowej społeczności i zaczęły włączać się w jej działania. Iga przeprowadziła warsztaty tworzenia kolaży w ramach festiwalu wdzięczności zorganizowanego na zakończenie roku w Katowicach. Ida dzięki wydarzeniom, w których uczestniczyła, odkryła społeczność Brochowa. – Teraz jestem jej częścią – mówi.
Sam, sama też mogę organizować wydarzenia i warsztaty
W aplikacji pojawiają się wydarzenia organizowane przez Szkołę w Chmurze, ale także przez uczniów i uczennice. Każdy sam może je utworzyć. Ida uczestniczyła w jednym z nich. – To było cudowne wyjście – tak wspomina wrocławskie spotkanie zorganizowane przez uczniów Szkoły w Chmurze.
Spotkaliśmy się o konkretnej godzinie i spacerowaliśmy po Ikei. Nastolatki lubią ten sklep, bo można pochodzić, poszukać pluszaków, a potem zjeść szwedzkie klopsiki.
Iga, która interesuje się poezją, zwłaszcza twórczością Edgara Poe i Wisławy Szymborskiej, pod koniec roku szkolnego zorganizowała spotkanie poetyckie w Katowicach. We wrześniu razem z koleżankami, które poznała na chmurowym spotkaniu, zamierza kontynuować pomysł spotkań z poezją.
Zaczęło się od tego, że uczestniczyłam w warsztatach organizowanych przez uniwersytecką grupę poetycką, które towarzyszyły spotkaniu inauguracyjnemu z okazji współpracy Szkoły w Chmurze z Uniwersytetem Śląskim. Bardzo mi się spodobało i tam poznałam Chmurzan, którzy podobnie jak ja piszą i interesują się poezją. Postanowiliśmy, że razem zorganizujemy podobne wydarzenie w naszej okolicy.
Iga i jej koleżanki planują korzystać z aplikacji, aby organizować wydarzenia i je promować.
Chcemy stworzyć bezpieczną i otwartą przestrzeń, w której będziemy mogli dzielić się swoją sztuką – opowiada. – Zorganizujemy zarówno spotkania tematyczne, jak i otwarte, których koncepcją będzie podzielenia się tym, co ktoś przeczytał, usłyszał, inspirowanie innych.
Chcę przekazać dobro
Iga chętnie udostępnia interesujące ją wydarzenia, które odnajduje w chmurowej aplikacji w Szkole w Chmurze, w swoich social mediach.
Chcę, aby ktoś, kto nie chodzi na spotkania, zobaczył mój wpis, przeczytał i może zainspirował się. Mam poczucie, że komuś pomogę, tak jak mi pomogła Chmura.
Pobierz aplikację Szkoły w Chmurze i bądźmy w kontakcie!
Aplikację Szkoły w Chmurze pobierzesz na Google Play lub App Store
Dodaj komentarz