Organizacja roku szkolnego

Zastanawiasz się, jak wygląda organizacja roku szkolnego w Szkole w Chmurze?

W Szkole w Chmurze rytm roku szkolnego wygląda nieco inaczej, niż to, do czego przyzwyczaja nas standardowy system szkolnictwa. Pomimo, że nie ma u nas typowych lekcji, wspólnie świętujemy wrzesień spotykając się na inauguracji roku, czy lokalnych festiwalach.

W edukacji domowej najważniejszym zadaniem jest zaliczenie egzaminów klasyfikacyjnych. To do nich dostosujecie własny rytm roku szkolnego. Rozpoczynając od października, kończąc na maju, planujecie i realizujecie projekty egzaminacyjne, bądź odpowiedzi ustne. Najważniejsze daty, które warto zapamiętać to:

31 maja – ostatni dzień, w którym możliwe jest zdanie roku, w klasach 1-3 LO

30 marca – ostatni dzień, w którym możliwe jest zaliczenie wszystkich egzaminów klasyfikacyjnych w klasie 4 LO

Rytm roku szkolnego może wyglądać inaczej u każdego z Was. To wy sami, na własnych zasadach organizujcie swoje dni. Jest to jeden z większych plusów edukacji domowej. Uwalniając czas możecie poświęcić go na samorozwój, pracę czy podróże. Przeczytajcie historie naszych uczniów, którzy w edukacji domowej znaleźli siebie.