Wiadomości z Chmury. Listopad 2023

Południe Polski obfitowało w spotkania artystyczne! W zeszłym miesiącu, w Rzeszowie rozpoczęliśmy kilka wspaniałych inicjatyw dla miłośników sztuki i kultury. Organizowaliśmy warsztaty w wielu różnych miastach, a niekiedy sami braliśmy udział w wydarzeniach prowadzonych przez zaprzyjaźnione osoby. Jak co miesiąc zapraszamy na przegląd tego, co wydarzyło się w Chmurze💃

Amatorski Teatr Szkoły w Chmurze

Piszą wiersze, scenariusze, zajmują się aktorstwem, reżyserią czy tworzą niesamowite scenografie. Chmurzanie z Rzeszowa rozpoczęli cykl spotkań w ramach naszego Chmurowego teatru. Wraz z nauczycielką, Edytą Wilczyńska, mogą spełniać się artystycznie i rozwijać przy tym wyobraźnię.

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, z którym nawiązaliśmy współpracę. Zapraszamy osoby, które chciałyby realizować wspólne projekty i prawdziwe przedstawienia. Jeśli marzysz o spróbowaniu swoich sił w aktorstwie, kochasz pisać, malujesz lub grasz na instrumencie, czekamy właśnie na Ciebie! Wszystkie przydatne informacje znajdziesz w naszej społecznościowej aplikacji.

Amatorski Teatr Szkoły w Chmurze podczas jednego z pierwszych spotkań

„Klaps” Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy w Rzeszowie

Chmurowa nauczycielka, Edyta, współtworzy również dyskusyjny klub filmowy. Jak to działa? Spotykamy się na wybrany seans, a po zakończeniu emisji wspólnie główkujemy. Co mówi nam historia, jaki jest morał i który efekt wywarł na nas najlepsze wrażenie. Inicjatywa klubowa dzieje się raz w miesiącu, a najbliższe spotkanie zaplanowaliśmy na 12 grudnia. Tu również zachęcamy Was do sprawdzenia wydarzenia w aplikacji oraz śledzenia naszych szkolnych grup na Facebooku.

Chmurzanie w Liceum Miejsce w Katowicach!

W podsumowaniu warto wspomnieć o spotkaniach, które organizujemy w przestrzeni naszego wieloletniego partnera, Liceum Miejsce. Dzięki gościnności Miejsca zorganizowaliśmy kilka wspaniałych warsztatów. Licealistka Hania pokazywała nam, jak malować dynie. Natomiast Julia, również Chmurzanka-Licealistka, uczyła nas robić notatki, które cieszą oko i wciąż są przydatne w nauce! Robiliśmy też kartki świąteczne, szarpaki dla psiaków i rozmawialiśmy o książkach. W Liceum Miejsce spotykamy się zwykle w środy, zapraszamy!

Chmurzanki robią świąteczne kartki

Nasze miejsce w Krakowie

Mamy swoje miejsce również w Krakowie! Dzięki współpracy z Żywą Pracownią licealiści mogą się spotykać i organizować spotkania w każdy wtorek. Naszą małą inauguracją były warsztaty ze stolarstwa, które poprowadziła Magda – twórczyni Żywej Pracowni.

Warsztaty w Żywej Pracowni

Poznańskie warsztaty cykliczne

W Poznaniu również warsztatowaliśmy! Fundacja Bezlik, w ramach swojej działalności, zorganizowała warsztaty specjalnie dla nas: „Zostań twórcą własnego escape roomu” oraz rozwijające spotkania plastyczne! W ramach cyklu plastycznego, co tydzień, uczyliśmy się pracy inną metodą i z wykorzystaniem różnych materiałów. Tworzyliśmy teżwłasne eko-torby i przerabialiśmy ubrania, dając im drugie życie, w ramach spotkań Eko kreatywność, które organizuje nasza uczennica Jowita.

Ring Przedsiębiorczości w Cieszynie

Od września spotykamy się w Cieszynie, gdzie młodzież licealna z edukacji domowej może wspólnie uczyć się, spędzać czas, ćwiczyć języki, dzielić się doświadczeniami oraz brać udział w warsztatach. Rodzice naszych uczniów, z oddolnej inicjatywy, uruchomili przestrzeń zwaną Open Space! Zamiast uczyć się samotnie, Chmurzanie przychodzą, aby wspólnie, pod okiem dorosłego tutora, realizować swoje indywidualne edukacyjne cele oraz pomagać sobie nawzajem.

W społecznym Open Space działa także Ring Przedsiębiorczości w Cieszynie. To cykl warsztatów i spotkań, podczas których młodzi ludzie mogą dowiedzieć się więcej o zasadach ekonomii i przedsiębiorczości w praktyce.

Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje 😉, dlatego w Open Space mieliśmy też wieczór planszówek, spotkania filmowe czy warsztaty artystyczne.

Społeczność uczniów na konferencji!

Zorganizowaliśmy stoisko Chmury i uczestniczyliśmy razem z naszymi uczniami w konferencji Smart City w Warszawie. To był wyjątkowy czas mogliśmy wysłuchać wyjątkowych wykładów, debat samorządowców oraz poznać ich osobiście!  

Konferencja Smart City

Co się działo w Centrum Spotkań?

Miniony miesiąc w Centrum Spotkań w Warszawie rozpoczęliśmy imprezą Halloweenową. Chmurzanie sami zorganizowali spotkanie i podobno bawili się „strasznie” dobrze!

Wiele fakultetów, szkoleń i spotkań zainicjowały, a często nawet je prowadziły osoby, które w Szkole w Chmurze same jeszcze się uczą! Przyjechały do nas uczennice z Poznania, aby zrealizować warsztaty pt. „Jak żyć w zgodzie z cyklem menstruacyjnym”. Braliśmy również udział w projekcie „Jak się czujesz?”. Inicjatywa miała miejsce w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i skupia się na budowaniu świadomości roli psychologa szkolnego w podstawówkach. Spotkanie również poprowadziła Chmurzanka.

Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim

Ponadto w przestrzeni Centrum Spotkań gościliśmy Bogusia Janiszewskiego, autora książek dla dzieci z serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”, który przeprowadził warsztaty pt. „Ekonomia na wesoło”. W trakcie zabawy mieliśmy okazję zdobyć doświadczenie ekonomiczne!😊

Warszawskie Centrum Robotyki

Centrum Robotyki świętuje swój pierwszy miesiąc! W tym czasie w przestrzeni zarejestrowało się ponad 160 nowych odwiedzających! Co robili? Mieli okazję wziąć udział w  warsztatach z programowania robotów. Z inicjatywy uczniów powstał klub modelarzy 3D, na którego spotkaniach zapoznaliśmy się z narzędziami używanymi do druku przestrzennego. Odbyły się również warsztaty z mediów społecznościowych dotyczące funkcjonowania popularnych portali oraz zawodów związanych z social mediami, które poprowadziła dla nas Angelika Kulik — social media managerka współpracująca z organizacjami takimi jak Runmagedonem.

W przygotowaniu mamy już kolejne warsztaty m.in. z tworzenia gier komputerowych, fotografii oraz robotyki dla najmłodszych. Koniecznie sprawdzajcie regularnie nadchodzące wydarzenia w naszej aplikacji!


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *